17.05.2018, Perşembe

O’na Sözüm Var


    Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunu olan Sara Pour, aynı üniversitede farmakognozi yani bitkisel ilaçlar üzerine doktorasına başladı. 
Eczacılık Fakültesi’nin 5 yıllık süresi içerisinde kendisinin ilgi alanlarını belirleyip ve bu ilgi alanlarında eğitimler alarak kendisini geliştirdi. İran’da “Mevlana terapi” ve “Evrensel Bilinç”, İtalya’da ise “İlişkilerin Bilinçaltı” eğitimlerini tamamladıktan sonra, Türkiye’de, yaşam koçluğu, beden dili, kişisel gelişim alanlarında eğitim aldı. 
    2 yıl boyunca filmstar atölyesinde, kamera önü oyunculuk ve yönetmenlikle ilgili eğitimler alan Sara, en son kendi akademisini kurmaya karar verip Evrensel Bilinç Akademisi’ni 2017 yılında kurmuştur. Şu an Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesi, Eczacılık fakültesinde öğrencilerine ingilizce dilinde ders vermektedir.
    Sara Pour’un hikayesi aslında bir motorsiklet kazası ile başladı. Hayatını alt üst eden olay sırasında, Yaradan’ın sevgisiyle bütünleşip ilahi bir anlaşmayla hayatını tamamen değiştirdikten sonra içindeki gücü keşf etmek için bilgelik yolculuğuna çıktı. Ve şimdi sana  da eşlik ederek içindeki cevheri bulmana yardımcı olacak. Bu yolculukta Simurg (Zümrüdü Anka) efsanesindeki kuşlar misali zorluklarla dolu süreçler olacaktır. İşte bunları atlatmana yardımcı olup, içsel özünü keşf ederek, evrensel bilinç yani Yaradanın gücü ile birleşmeni sağlamayacak. Bitişlerin nasıl da güzel ve inanılmaz başlangıçlara vesile olduğunu hem kendi yaşadığı tecrübelerini anlatarak hem de mitolojik hikayelerle aktarıyor sana.
    Bu ilk kitabında, yaşadığın çeşitli kayıplara ve acılara nasıl merhem olabileceğini, yalnızca “kendi”n olarak hayatta nasıl dik durabileceğini, olumsuz düşüncelerin ve ruhunu aşağı çeken duygularla nasıl baş edebileceğini seninle sanki karşılıklı konuşuyormuş gibi samimi bir dille  anlattı.
Evrensel bilince ulaşman ve an’ın içinde kalabilmen için öneriler sunarken yolculuğunuzun sonunda dünyanın dengesini sağlayan Evrensel Mahkeme’nin önemini ve işleyişini detaylıca anlattı.